+420 608 110 009

Časté dotazy

„Zodpovíme všechny vaše otázky, abyste se správně rozhodli a udělali dobrou volbu při výběru vašeho vysněného domu.“


 


Stavíte domy přímo na stavbě nebo panelovou metodou?

Naše společnost je lídrem na trhu ve výstavbě skeletových domů (2by4). Tzn. že domy stavíme přímo na stavbě. V průběhu stavění dbáme na přísné normy pro zaklápění konstrukcí. Kvalita výstavby je pro nás největší prioritou.

Stavíte i pasivní domy?

Ano, stavíme. A navíc jsme od roku 2019 hrdým členem centra pasivních domů. Proto jako jedni z mála dokážeme odborně poradit a především postavit pasivní dřevostavbu. Každý rok úspěšně čerpáme (vyřizujeme pro naše klienty) několik dotací „Zelená úsporám“.

Co cena za rodinný dům neobsahuje?

Cena obsahuje vše, vyjma nábytku, stavebních prací mimo základovou desku (např. plot, přípojky, zpevněné plochy, terasa, atp.).

Difúzně otevřená nebo uzavřená konstrukce?

Na toto téma se vedou dlouhé diskuze. Na našich facebookových stránkách jsme napsali článek, který se touto problematikou zabývá. Naše společnost postavila za dobu své existence 65 % domů s difuzně uzavřenou konstrukcí a 35 % domů s difuzně otevřenou konstrukcí. Přesto tvrdíme, že není důležité, jakou stěnu zvolíte, ale jak kvalitně ji provedete. Více na osobní schůzce..

Jak u Vás probíhá financování?

U nás se NIKDY neplatí nic dopředu - čili bez záloh.
Veškeré financování probíhá zpětně na základě prostavěnosti.
První platba je po vypracování projektové dokumentace. Další po vyhotovení základové desky, atd.. Celkově vystavíme po dobu výstavby od 6 do 12 faktur - dle složitosti domu a zvolených nadstandardů.
S hypotékami nemáme sebemenší problém. Více jak 90 % klientů má vždy financování zařízeno pomocí hypotéky.

Jakou má vaše dřevostavba životnost?

Dřevostavby mají při správném dodržení technologických postupů životnost v řádech desítek let. Pokud se o dřevostavbu budete správně starat - stejně jako o zděný dům, doba životnosti bude minimálně 70 let a více.

Není v dřevostavbě větší riziko požáru?

Každá dřevostavba má vlastní požární posudek, který kontroluje technické požadavky na požární odolnost dané stavby. Na opláštění dřevěných konstrukcí používáme certifikované konstrukční SDK desky, které odpovídají požárním stěnám DP2. Dřevostavba tedy nemá žádné slabé místo, které by mělo zvyšovat riziko požáru.

Jaký typ vytápění nejčastěji používáte?

Pro dřevostavbu je jednoznačně nejpřijatelnější a nejvýhodnější (z hlediska spotřeby) podlahové teplovodní vytápění. Podlahové topení funguje při teplotě vody v systému již od 27 °C do max. 34 °C, a tím se snižuje náročnost na vysokoteplotní vytápění (70 °C) a s tím spojené náklady. Další výhoda v podlahovém vytápění je ve stejnoměrně sálavém teplu, díky kterému pociťujete na všech místech domu stejnou a příjemnou teplotu. Podlahové vytápění doporučujeme kvůli akumulačním vlastnostem v kombinaci s betonovými podlahami. Krytiny jako například lamino, dlažba, vinyl jsou přímo určené na podlahové vytápění. Zdrojem pro podlahové vytápění je tepelné čerpadlo vzduch–voda. Pomocí tepelného čerpadla dokážeme dům dochlazovat a tím získat v letním období přijatelné teploty 21–23 stupňů.

Jaké jsou náklady na vytápění?

U dřevostavby o výměře 108 m2 s naší základní stěnou LUCERN eko plus se pohybuje roční spotřeba za vytápění okolo 25.000 Kč/rok. 

Jak vychází akustické vlastnosti oproti zděné stavbě?

Používáme velmi kvalitní izolace od společnosti Knauf Insulation, díky kterým dosahujeme srovnatelné akustické hodnoty se zděnou stavbou, v některých případech jsou výsledky i lepší.

Jakou dáváte záruku na konstrukci domu?

Poskytujeme záruku 20 let na skelet domu. 

Je vaše cena za dům fixní?

Samozřejmě. Od první chvíle jsme k našim klientům féroví. Kladná reference od našich zákazníků je pro nás hlavní prioritou!

 


Kontaktujte nás


+420 608 110 009
info@lucern.cz


LUCERN dřevostavby s.r.o.

Vzorový dům: Levín U Berouna, Na Vyhlídce 470, 267 01

Fakturační adresa: Praha 4 - Braník, Údolní 280/15, 147 00; IČ: 29411874; DIČ: CZ29411874

Spolupracující firmy.