+420 608 110 009

Výhody stavění s námi

„Ocenění a medaile jsou fajn, ale největší pochvala pro nás je, že většina klientů přichází na doporučení.“


 


 

Padly vám do oka naše realizace? Precizní práce architektů není jediný benefit. Zakládáme si na detailech. Nejsou sice vidět a laik je většinou neřeší, ale zásadně ovlivňují, jak dlouho dřevostavba vydrží a jak pohodlně se vám v ní žije. Podívejte se, co vše děláme navíc.DETAIL SOKL - hydroizolace a ochrana spodní části dřevostavby
 
Spodní zakládací profil nikdy nestavíme přímo na základovou desku opatřenou hydroizolací. Vždy vkládáme 60mm speciální prvek, který v případě nenadálé situace (prasklá hadice od myčky/bojleru, drobných lokálních povodní, atp.) nepřenáší vlhko/vodu do dřevěného zakládacího profilu.
 
Spojení svislé hydroizolace s vodorovnou je jeden z nejdůležitějších detailů všech staveb (nejen dřevostaveb). Důležité je spojit několik materiálů najednou a být si jistý, že vše pohromadě perfektně drží. Naše stavby mají tyto detaily perfektně vyřešeny.

Více o způsobu provedení vám rádi povíme osobně na prohlídce našich staveb či vzorového domu. Jedná o naše know-how, které si pečlivě střežíme.


KVALITA PLOCHÝCH STŘECH A DETAIL ATIKY

Realizace plochých střech není úplně snadná. V první fázi se musí perfektně navrhnout (spočítat) a následně bez kompromisů kvalitně provést. Ploché střechy vždy provádíme z prvotřídních materiálů a dbáme především na správné a včasné zakrytí celé plochy.
           
Jedna věc je navrhnout velikost ploché střechy a druhá věc je správné navrhnutí atiky, což je z našeho pohledu ještě mnohem důležitější. Atiky máme vyřešeny jak z hlediska tepelných mostů, tak z pohledu nenadálých situací jako zatečení při živelné pohromě.
 
PEČLIVÉ VÝPOČTY NAŠICH STĚN A DETAILŮ STAVEB

Základem u dřevostaveb je správné navržení z pohledu tepelně technického hlediska a především kondenzátu. Naše stavby nejsou navrženy podle klasické tabulkové hodnoty. Chtěli jsme mít jistotu, a proto jsme domy hodnotily dle těchto kritérií:
 
vlhkost v interiéru 70 %
umístění 800 m nad mořem
teplota -20 °C
 


 

STĚNY V NAŠICH DŘEVOSTAVBÁCH NEPRASKAJÍ

Investujeme do speciálních easy-flex pásek do koutů, rohů stěn a stropů. Díky těmto páskám máme jistotu, že naše stavby nebudou mít z 99 % trhliny, ke kterým bychom se museli za nějakou dobu vracet a složitě je opravovat/malovat. Klient si může stavbu od první chvíle užívat a nebát se, že ho budeme s nářadím za rok navštěvovat.  
 KVALITA PITNÉ VODY

Rozvody pitné vody provádíme výhradně v nejvyšší kvalitě, která je v západních zemích již podmínkou. Používáme rozvody RAUTITAN od firmy REHAU a díky tomu splňujeme nejpřísnější hygienické normy a zajišťujeme dlouhodobou životnost vodovodního systému.
 


 

BETONOVÉ PODLAHY - zdroj akumulace a stabilní podlahy

Nedovedeme si představit naši dřevostavbu bez kvalitní strojově hlazené betonové podlahy. V naší stavbě můžete skákat jako v běžném zděném domě a nebude se nic otřásat, ba dokonce vrzat. V kombinaci s naším teplovodním podlahovým topením je betonová podlaha skvělé řešení, i co se týče vytápění. Podlaha akumuluje teplo/chlad a díky tomu udržuje konstantní teplotu při nízkých provozních nákladech.
 


 

NÍZKOENERGETICKÉ PROVEDENÍ DOMU - energetická třída B

Snad každý chce bydlet v nízkoenergetickém domě. Díky našim kvalitním stěnám s velmi silnou izolací vám toto přání splníme. 
 

BLOWER DOOR TEST U KAŽDÉHO DOMU

Stavba musí být perfektně utěsněná, aby nevznikaly problémy s pronikáním vlhkosti do konstrukce domu. Test kvality by proto měl být u dobré firmy standardem. My jsme si ovšem stanovili vyšší cíle. Namísto požadovaného výsledku 4,0 dosahují naše domy výsledků maximálně 1,5. Obvykle pouze 0,9, což se blíží hodnotám pro pasivní dům (0,6). U pasivních domů samozřejmě požadovanou hodnotu 0,6 vždy splníme. 


 

NESTAVÍME Z LEVNÝCH MATERIÁLŮ, VSÁZÍME NA KVALITU

Spolupracovat s nejlepšími dodavateli na trhu pro nás byla vždy jediná možná varianta. Na dodávce kontaktního zateplovacího systému spolupracujeme s firmou STO, která má jako jediná na evropském trhu certifikáty pro bezkotevní lepení desek. 
Vnitřní izolace odebíráme od lídra v oboru – firmy KNAUF Insulation. Jsou na bázi skleněné vlny, která ani časem ve stěnách nesesedne. Konstrukční SDK desky, které nám ztužují celou stavbu, považujeme za jeden z top produktů na trhu pro dřevostavby. Díky němu dosahujeme skvělé statiky, akustiky, požární odolnosti a z uživatelského pohledu perfektního způsobu kotvení těžších břemen. V neposlední řadě je zapotřebí zmínit našeho dodavatele pro podlahové topení REHAU. Konkrétně se jedná o prvotřídní systém Rautherm Speed s doživotní zárukou proti prasknutí.


 
 

PROFESIONÁLNÍ PŘÍSTUP OD PRVNÍ SCHŮZKY PO KOLAUDACI DOMU

Stavba domu není levná záležitost. Ať už máte našetřeno, nebo budete splácet několik desítek let. Proto našim klientům nabízíme služby našich zkušených architektů již od první schůzky. Další velkou výhodou je, že pod jednou střechou u nás sedí jak již zmínění architekti, tak vedoucí realizací, kteří mají následně celou stavbu na starosti. Provedou vás celou stavbou od prvního výkopu až po předání kolaudační složky pro komisi ze stavebního úřadu. Jinými slovy –⁠ my se staráme o vše důležité okolo stavby, vy máte čas vybrat si obklady, dlažby, podlahy, dveře a další detaily v závěrečné fázi.


 

VYSOKÉ STANDARDY, KTERÉ JINDE NEZÍSKÁTE
 

 • v ceně domu je již fasáda dle vizualizace 

 • tepelné čerpadlo vzduch - voda 
   
 • centrální rekuperace ZEHNDER
 • plastová okna s oboustranným dekorem 

 • 1x otevíravá okna posuvná (systém PSK)

 • větší prosklení domu

 • teplovodní podlahové vytápění REHAU

 • zateplení soklu extrudovaným EPS 

 • kvalitní švýcarské laminátové podlahy 

 • designové obklady a dlažby - kvalitní italská keramika

 • kvalitní německé dveře - PRÜM

 • designové kliky ke dveřím od M&T

 • sanita GEBERIT

 • baterie HANSGROHE 

 • zděný sprchový kout s vestavěným kanálkem

 • více vypínačů a zásuvek - LEGRAND

 • zahradní nezámrzný ventil

 
 

JSME KVALITNÍ A OVĚŘENÝ DODAVATEL
 
 

VYHRÁLI JSME PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ 
 

OBJEVUJEME SE NA TITULKÁCH ČASOPISŮ
    

NAPSALI O NÁS

Mladá fronta DNES
  

Kontaktujte nás


+420 608 110 009
info@lucern.cz


LUCERN dřevostavby s.r.o.

Vzorový dům: Levín U Berouna, Na Vyhlídce 470, 267 01

Fakturační adresa: Praha 4 - Braník, Údolní 280/15, 147 00; IČ: 29411874; DIČ: CZ29411874

Spolupracující firmy.