+420 608 110 009

Výhody stavění s námi

„Buďme měřítkem kvality. Někteří lidé nejsou zvyklí na prostředí, kde se dokonalost očekává.“ S.Jobs


 


 

 

Léta zkušeností, konzultací a neustálého vyvíjení nás posouvá dál, a proto investujeme do zásadních detailů, které ovlivňují celou stavbu - zejména z hlediska kvality a doby reálné životnosti dřevostavby.
 
DETAIL SOKL - hydroizolace a ochrana spodní části dřevostavby
 
Spodní zakládací profil nikdy nestavíme přímo na základovou desku opatřenou hydroizolací. Vždy vkládáme 60mm speciální prvek, který v případě nenadálé situace (prasklá hadice od myčky/bojleru, drobných lokálních povodní, atp.) nepřenáší vlhko/vodumdo dřevěného zakládacího profilu.
 
Spojení svislé hydroizolace s vodorovnou je jeden z nejdůležitějších detailů všech staveb (nejen dřevostaveb). Důležité je spojit několik materiálů najednou a být si jistý, že vše pohromadě perfektně drží. Naše stavby mají tyto detaily perfektně vyřešeny.
 

Bližší informace o způsobu provedení Vám sdělíme na osobních prohlídkách našich staveb, popřípadě našeho vzorového domu, neboť se jedná o vlastní know-how, které si pečlivě střežíme.


KVALITA PLOCHÝCH STŘECH A DETAIL ATIKY

Realizace plochých střech není úplně snadná. V první fázi se musí perfektně navrhnout (spočítat) a následně bez kompromisů kvalitně provést. Ploché střechy vždy provádíme z prvotřídních materiálů a dbáme především na správné a včasné zakrytí celé plochy.
           
Jedna věc je navrhnout plochu ploché střechy a druhá věc je správné navrhnutí atiky - z našeho pohledu daleko důležitější detail. Atiky máme vyřešeny jak z hlediska tepelných mostů, tak z pohledu nenadálých situací jako zatečení při živelné pohromě.
 
Bližší informace o způsobu provedení řekneme na osobních prohlídkách našich staveb, popřípadě našeho vzorového domu, neboť se jedná o vlastní know-how, které si pečlivě střežíme. PEČLIVÉ VÝPOČTY NAŠICH STĚN A DETAILŮ STAVEB

Základem u dřevostaveb je správné navržení z pohledu tepelně technického hlediska a především kondenzátu. Naše stavby nejsou navrženy na klasické tabulkové hodnoty. Chtěli jsme mít jistotu, a proto jsme domy hodnotily na tato kritéria:
 
vlhkost v interiéru 70 %
umístění 800 m nad mořem
teplota -20 °C
 


 

POPRASKANÉ STĚNY JSOU V NAŠICH DŘEVOSTAVBÁCH MINULOSTÍ

Investujeme do speciálních easy-flex pásek do koutů, rohů stěn a stropů. Díky těmto páskám máme jistotu, že naše stavby nebudou mít z 99 % trhliny, ke kterým bychom se museli za nějakou dobu vracet a složitě je opravovat/malovat. Klient si může stavbu od první chvíle užívat a nebát se, že ho budeme s nářadím za rok navštěvovat.  
 

KVALITA PITNÉ VODY

Rozvody pitné vody provádíme výhradně v té nejlepší kvalitě (v západních zemích je to již podmínka) a to s rozvody RAUTITAN od firmy REHAU. Tímto splňujeme nejpřísnější hygienické normy a zajišťujeme dlouhodobou životnost vodovodního systému.
 


 

BETONOVÉ PODLAHY - zdroj akumulace a stabilní podlahy

Nedovedeme si představit naši dřevostavbu bez kvalitní strojově hlazené betonové podlahy. V naší stavbě můžete skákat jako v běžném zděném domě a nebude se nic otřásat, ba dokonce vrzat. Betonová podlaha je dokonce v kombinaci s naším teplovodním podlahovým topením to nejlepší pro vytápění - podlaha akumuluje teplo / chlad a tím krásně udržuje konstantní teplotu při nízkých provozních nákladech.

 


 

NÍZKOENERGETICKÉ PROVEDENÍ DOMU - energetická třída B

Kvalita našich stěn se projeví především v energetické náročnosti celého domu. Díky silnějším izolacím již ve standardu plníme přání snad každého zákazníka a tím je "bydlení v nízkoenergetickém domě". 
 

BLOWER DOOR TEST U KAŽDÉHO DOMU

Zjistit kvalitu obálky budovy by mělo být u kvalitní firmy standardem. Díky tomu zjistíme, že naše stavby jsou perfektně utěsněny a nemůže v budoucnu vznikat problém s pronikáním vlhkosti do konstrukce domu. Stanovili jsme si však vyšší cíle a naše domy nesmí mít horší výsledek než 1,5  (požadováno 4,0). Měření z našich domů obvykle nebývá horší než 0,9 (hodnota pro pasivní dům je 0,6 - tu u našich pasivních domů vždy splníme).
 


 

NESTAVÍME Z LEVNÝCH MATERIÁLŮ, VSÁZÍME NA KVALITU

Spolupracovat s nejlepšími dodavateli na trhu pro nás byla vždy jediná možná varianta. Díky tomu spolupracujeme na dodávce kontaktního zateplovacího systému s firmou STO, která má jako jediná na evropském trhu například potřebné certifikáty pro bezkotevní lepení desek.
Vnitřní izolace používáme na bázi skleněné vlny, která ani časem ve stěnách nesesedne. Dodavatelem těchto izolací je pro nás leader v oboru KNAUF insulation. Konstrukční desky RIGISTABIL od firmy RIGIPS, které nám ztužují celou stavbu, považujeme za jeden z top produktů na trhu pro dřevostavby. Díky němu dosahujeme skvělé statiky, akustiky, požární odolnosti a z uživatelského pohledu perfektního způsobu kotvení težších břemen. V neposlední řadě je zapotřebí zmínit našeho dodavatele pro podlahové topení REHAU. Konkrétně se jedná o prvotřídní systém rautherm speed, který má doživotní záruku proti prasknutí.


 
 

PROFESIONÁLNÍ PŘÍSTUP OD PRVNÍ SCHŮZKY PO KOLAUDACI DOMU

Každý investor, který si chce koupit svůj vysněný dům za své naspořené peníze, popřípadě za peníze, které bude po zbytek života splácet, očekává profesionální přístup a odpovídající kvalitu. Našim klientům nabízíme od první schůzky služby našich architektů, kteří mají dlouholeté zkušenosti s navrhováním dřevostaveb. Především je velmi důležitá propojenost našich architektů a našich vedoucích realizací, kteří mají následně celou stavbu na starosti. Vedoucí realizace Vám bude po celou dobu k dispozici a profesionálně Vás provede celou stavbou od prvního výkopu až po předání kolaudační složky pro komisy ze stavebního úřadu. Vedení stavby tak necháte jen na nás a Vy "jen" budete vybírat materiály dokončovacích fází (obklady, dlažby, podlahy, dveře, barevnosti, atp..)

 


 

VYSOKÉ STANDARDY, KTERÉ JINDE NEZÍSKÁTE
 

 • v ceně domu je již fasáda dle vizualizace 

 • tepelné čerpadlo vzduch - voda 

 • plastová okna s oboustranným dekorem 

 • 1x otevíravá okna posuvná (systém PSK)

 • větší prosklení domu

 • teplovodní podlahové vytápění REHAU

 • zateplení soklu extrudovaným EPS 

 • kvalitní švýcarské laminátové podlahy 

 • designové obklady a dlažby - kvalitní italská keramika

 • kvalitní německé dveře - PRÜM

 • designové kliky ke dveřím od M&T

 • sanita GEBERIT

 • baterie HANSGROHE 

 • zděný sprchový kout s vestavěným kanálkem

 • více vypínačů a zásuvek - LEGRAND

 • zahradní nezámrzný ventil

 
 

JSME KVALITNÍ A OVĚŘENÝ DODAVATEL

 
 

VYHRÁLI JSME PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ 
 

OBJEVUJEME SE NA TITULKÁCH ČASOPISŮ
    
 

Kontaktujte nás


+420 608 110 009
info@lucern.cz


LUCERN dřevostavby s.r.o.

Vzorový dům: Levín U Berouna, Na Vyhlídce 488, 267 01

Fakturační adresa: Praha 4 - Braník, Údolní 280/15, 147 00; IČ: 29411874; DIČ: CZ29411874